Przedwzmacniacze mikrofonowe, gramofonowe i inne

W sklepie muzycznym Megascena znajdziesz bogaty wybór przedwzmacniaczy audio. Tylko do czego służy przedwzmacniacz? Co to jest przedwzmacniacz? I Jak wybrać przedwzmacniacz? Przedwzmacniacze audio służą zasadniczo do wzmocnienia sygnału na wyjściu ze źródła. Przedwzmacniacze dzielimy na gramofonowe, mikrofonowesłuchawkowe

Przedwzmacniacz gramofonowy 

Służy do wzmocnienia sygnału z gramofonu do wzmacniacza. Czasem zdarza się że dobry gramofon ma zbyt słabe wyjście np. na wzmacniacz, lub nasz amplituner nie ma dedykowanego wejścia gramofonowego. Wtedy z pomocą przyjdzie nam przedwzmacniacz gramofonowy lampowy lub klasyczny. 

Przedwzmacniacz mikrofonowy

Służy głównie do podania zasilania Phantom gdy chcemy używać mikrofonu pojemnościowego. Bardziej zaawansowane wzmacniacze mikrofonowe lampowe mają również możliwość regulowania mocy, wbudowane limitery, mogą być stosowane jako di-box itp. Tak więc preamp mikrofonowy może pełnić różną rolę w zależności od modelu. Jest to już raczej bardziej zaawansowane urządzenie dla zastosowań profesjonalnych i półprofesjonalnych. 

Przedwzmacniacz słuchawkowy 

Służy do wzmocnienia sygnału na wyjściu słuchawkowym. Może być wykorzystywany do przewodowego odsłuchu na scenie, dla lepszego brzmienia dźwięku w słuchawkach, do podłączenia większej ilości słuchawek, a także gdy mamy np. zbyt słabe wyjście słuchawkowe w komputerze, a chcemy puścić wyjście audio właśnie z tego gniazda. 

Polecamy też zobaczyć mikrofony pojemnościowe i dynamiczne, słuchawki nagłowne, miksery audiogramofony.

Sortowanie: Nazwa Cena