Stopy i młotki perkusyjne

Dlaczego wszystkie elementy instrumentów perkusyjnych mają tak duże znaczenie?

Perkusja jest jednym z najpopularniejszych instrumentów, bez której żaden zespół muzyczny nie mógłby się obejść.  Jest ona tak naprawdę zbiorem kilku poszczególnych instrumentów, do których konieczne jest posiadanie również dodatkowych akcesoriów. Aby funkcjonowała ona w pełni poprawnie niezbędne jest również nabycie odpowiednich przewodów. Odrębnego podkreślenia wymaga fakt, że konieczne elementy dodatkowego oprzyrządowania takie jak młotki perkusyjne czy stopy perkusyjne powinny być równie wysokiej klasy co same instrumenty. Jest to niezmiernie istotne, gdyż mają one także duży wpływ na uzyskany dźwięk. Nawet najlepsze perkusje przy zastosowaniu nieodpowiednich młotków czy stóp perkusyjnych mogą wiele stracić na jakości wydobywanego dźwięku.

Czy kupić gotową perkusję czy lepiej złożyć ją samemu?

Profesjonalni muzycy zawsze samodzielnie komponują odpowiadający im zestaw indywidualnych instrumentów. Dobór poszczególnych elementów jest zdeterminowany ich sposobem gry i preferowanym, odpowiednim do gatunku wykonywanej muzyki, efektem, jaki chcesz uzyskać. Jednak początkującym perkusistom zaleca się na początku korzystanie z już złożonych perkusji, a próby jej modyfikowania ograniczyć do wymiany na przykład tylko młotków perkusyjnych. Po nabraniu wprawy i umiejętności, żaden szanujący się, profesjonalny muzyk nie korzysta już z gotowych zestawów.

Gdzie kupić poszczególne elementy do perkusji?

W szerokiej ofercie sklepu internetowego Megascena.pl znajdziecie niezwykle duży wybór młotków perkusyjnych oraz pojedyncze i podwójne stopy perkusyjne w rozmaitych konfiguracjach i cenach. Znajdziecie tutaj także asortyment dodatkowy do stóp perkusyjnych, takie jak na przykład przewody czy bijaki stopy perkusyjnej.

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim katalogiem młotków i stóp perkusyjnych oraz odpowiednich do nich przewodów dostępnych w Megascena.pl!

Sortowanie: Nazwa Cena