Wieże sceniczne
Wieże sceniczne i statywy teleskopowe stosowane są raczej przy większych realizacjach. Tego typu statywy do konstrukcji scenicznych wykorzystywane są jako podnośniki teleskopowe do kratownic, wysokie statywy do systemów line array, a nawet jako wieża do montażu video LED. Czytaj więcej...
Dzięki zastosowaniu windy do quadrosystemu (truss lifter) możemy zawiesić nasz park oświetleniowy i okablowanie na niewielkiej wysokości, a następnie podnieść kratownicę ze sprzętem na odpowiednią wysokość roboczą.
Teleskopowe wieże sceniczne
Wieże teleskopowe z windą mogą wynieść grona kolumn na wysokość nawet do kilku metrów. Często grona głośnikowe odstają od konstrukcji sceny, a właściwie od osi podnośnika lub wieży. Do tego celu stosuje się wieże sceniczne z możliwością obciążenia na wysuniętych profilach np. w odległości 50 cm od osi. Statywy wysokie teleskopowe mogą również służyć do innych zastosowań, jak zbudować zadaszenie lub podnieść duży element quadrosystem.
Statywy teleskopowe z reguły posiadają wbudowaną windę sceniczną, czyli korbkę dzięki której możemy wynieść nawet najcięższe elementy w górę. Wieże sceniczne posiadają też solidną rozkładaną podstawę, dzięki czemu są bardziej stabilne niż zwykłe statywy sceniczne. Potrafią także wynosić elementy konstrukcji, systemy nagłośnienia w gronach i scenografię na dużo większe wysokości np. 5-6 m.
Aby spełniać wymagania stabilności i udźwigu, wysokie statywy sceniczne muszą być solidne i masywne. Dlatego ich waga jest już znaczna i często przekracza 100-150 kg. Podstawowymi parametrami teleskopowych wież scenicznych jest ich wysokość, często sięgająca powyżej 5 m. Udźwig który w zależności od modelu może wynosić nawet 600 kg oraz waga samej wieży i jej wielkość po złożeniu. Jest to istotne ponieważ nawet po złożeniu taki statyw teleskopowy może potrzebować transportu dostawczym samochodem. Ciężko też będzie w jedną osobę załadować duży statyw teleskopowy o wadze np. 184 kg;)
Polecamy też zobaczyć konstrukcje typu quadrosystem, podesty sceniczne, wciągarki łańcuchowe i akcesoria do konstrukcji scenicznych.
Rekomendowane artykuły

Jakie struny do gitary akustycznej, klasycznej, elektrycznej?
Brzmienie gitary zależy przede wszystkim od zastosowanych strun, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Powinny one być dostosowane między innymi do stylu i poziomu gry, a także do indywidualnych preferencji gitarzysty. Warto zwrócić uwagę na produkty sygnowane popularnymi markami, które cieszą się uznaniem wśród muzyków. Przykładem mogą być między innymi struny do gitary D’Addario. Sprawdź, czym należy się kierować w wyborze odpowiednich produktów!

Jak chronić instrument w trakcie podróży?
Czy wiesz, że w trakcie podróży instrumenty muzyczne stale są narażone na drgania, uderzenia i przetarcia? Jeśli w odpowiedni sposób ich nie zabezpieczysz, musisz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W skrajnych przypadkach niewłaściwy transport może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia instrumentu. Sprawdź, co należy zrobić, aby temu zapobiec!

Parawan DJ - Jakie stanowisko DJ wybrać?
Dobry DJ powinien dbać nie tylko o jakość nagłośnienia, ale także o oprawę wizualną swojej pracy. Poza instalacjami świetlnymi musi też pamiętać o estetycznym ukryciu swojego ekwipunku. W tym zadaniu niezastąpione są parawany dla DJ-ów, które można kupić w różnych wielkościach. Sprawdź, czym warto się kierować w wyborze odpowiedniego modelu!

Avante A15, A10 Achromic – test, recenzja i opinie
Ostatnio trafiły do nas na testy aktywne kolumny głośnikowe Avante A10 i Avante A15. Jako pierwsi w Polsce mieliśmy okazję dokładnie przetestować nową markę grupy ADJ. Pierwsza seria Avante nazwana Achromic jest zestawem nagłośnienia ze średniej półki, seria składa się z 3 kolumn aktywnych wyposażonych w system sterowania DSP oraz dwóch aktywnych subwooferów.