Wieże sceniczne
Wieże sceniczne i statywy teleskopowe stosowane są raczej przy większych realizacjach. Tego typu statywy do konstrukcji scenicznych wykorzystywane są jako podnośniki teleskopowe do kratownic, wysokie statywy do systemów line array, a nawet jako wieża do montażu video LED. Czytaj więcej...
Dzięki zastosowaniu windy do quadrosystemu (truss lifter) możemy zawiesić nasz park oświetleniowy i okablowanie na niewielkiej wysokości, a następnie podnieść kratownicę ze sprzętem na odpowiednią wysokość roboczą.
Teleskopowe wieże sceniczne
Wieże teleskopowe z windą mogą wynieść grona kolumn na wysokość nawet do kilku metrów. Często grona głośnikowe odstają od konstrukcji sceny, a właściwie od osi podnośnika lub wieży. Do tego celu stosuje się wieże sceniczne z możliwością obciążenia na wysuniętych profilach np. w odległości 50 cm od osi. Statywy wysokie teleskopowe mogą również służyć do innych zastosowań, jak zbudować zadaszenie lub podnieść duży element quadrosystem.
Statywy teleskopowe z reguły posiadają wbudowaną windę sceniczną, czyli korbkę dzięki której możemy wynieść nawet najcięższe elementy w górę. Wieże sceniczne posiadają też solidną rozkładaną podstawę, dzięki czemu są bardziej stabilne niż zwykłe statywy sceniczne. Potrafią także wynosić elementy konstrukcji, systemy nagłośnienia w gronach i scenografię na dużo większe wysokości np. 5-6 m.
Aby spełniać wymagania stabilności i udźwigu, wysokie statywy sceniczne muszą być solidne i masywne. Dlatego ich waga jest już znaczna i często przekracza 100-150 kg. Podstawowymi parametrami teleskopowych wież scenicznych jest ich wysokość, często sięgająca powyżej 5 m. Udźwig który w zależności od modelu może wynosić nawet 600 kg oraz waga samej wieży i jej wielkość po złożeniu. Jest to istotne ponieważ nawet po złożeniu taki statyw teleskopowy może potrzebować transportu dostawczym samochodem. Ciężko też będzie w jedną osobę załadować duży statyw teleskopowy o wadze np. 184 kg;)
Polecamy też zobaczyć konstrukcje typu quadrosystem, podesty sceniczne, wciągarki łańcuchowe i akcesoria do konstrukcji scenicznych.
Rekomendowane artykuły

Statyw mikrofonowy – jaki wybrać?
Często dostaje pytania jaki statyw mikrofonowy będzie odpowiedni, ile kosztuje dobry statyw mikrofonowy, na co zwrócić uwagę przy zakupie itp. W tym artykule powiem Ci wszystko na temat statywów mikrofonowych, ich ceny, jakości, co warto wybrać, a czego najlepiej unikać.

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?
Sterowanie DMX. Na temat sterowania za pomocną sygnału DMX pisali już chyba wszyscy. Niestety większość publikacji na ten temat jest po prostu nie zrozumiała dla normalnego człowieka. Aby dowiedzieć się jak wykorzystać sterowanie DMX w praktyce, trzeba przeczytać całe elaboraty naukowe, a i tak nie do końca wiadomo o co chodzi. Dlatego postanowiłem w sposób bardzo prosty i krótki opisać jak się do tego zabrać od strony praktycznej.

Nagłośnienie mobilne, kolumny przenośne na baterie
Nagłośnienie mobilne, kolumny przenośne na baterie
Nagłośnienie mobilne jest coraz bardziej popularne, nie tylko wśród szkół, hoteli i domów kultury, ale także wśród miłośników muzyki i nie tylko. Od kilku lat widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na systemy nagłośnienia przenośnego z zasilaniem akumulatorami. Początkowo tego typu urządzenia były w ofercie zaledwie kilku producentów, obecnie niemalże każda marka ze średniej półki ma w ofercie nagłośnienie mobilne.

Gitara klasyczna a akustyczna – jaką wybrać?
Gitara klasyczna a akustyczna – jaką wybrać?
Na pierwszy rzut oka gitara klasyczna i gitara akustyczna
wyglądają na tyle podobnie że często są po prostu nierozróżniane.
Nic dziwnego że osoby chcące zacząć swą przygodę z grą na gitarze,
nie wiedzą czy wybrać gitarę akustyczną, czy gitarę klasyczną.
Czytaj Dalej >>>