Podesty sceniczne

Podesty sceniczne są niezbędne przy organizacji eventów, koncertów i innych wydarzeń. Dzięki podestom scenicznym możemy zbudować scenę niemalże w dowolnym miejscu. Mając odpowiedni zestaw podestów i akcesoriów dodatkowych takich jak schody do podestów, barierki do podestów i klamry mocujące, możemy z łatwością zbudować profesjonalną scenę. Warto też znać podstawy tj. wiedzieć jak zbudować scenę plenerową lub jak rozłożyć podesty sceniczne. Na szczęście jest to proste i można znaleźć na ten temat wiele artykułów, a nasi specjaliści również służą pomocą w tym zakresie. O ile samo złożenie podestów scenicznych nie jest trudne, o tyle potrzeba do tego trochę siły i minimum dwóch osób. Najważniejszymi kryteriami wyboru podestów scenicznych są oczywiście cena i producent. 

Jak wybrać podest sceniczny?

Aby wybrać najlepsze podesty do własnych potrzeb należy zastanowić się nad następującymi rzeczami. 

Gdzie będziemy rozstawiać naszą scenę, czy potrzebujemy scenę zewnętrzną odporną na warunki atmosferyczne, czy będziemy używać sceny tylko wewnątrz. 

Jaka powierzchnia sceny będzie dla nas wystarczająca lub jak scena zmieści się w miejscu które na to przeznaczamy. W tym miejscu powinniśmy znać też sam kształt sceny i możliwe konfiguracje jeśli będziemy chcieli ją rozstawiać w różnych układach. 

Na jakiej wysokości chcemy mieć parkiet sceniczny. Ponieważ blaty do podestów sprzedaje się osobno, a nogi do podestów osobno, zawsze możemy wybrać długość nóg do podestów. Mamy tu w zasadzie dwa podstawowe rozwiązania do tyczące wysokości sceny. Możemy wybrać nogi o stałej długości od 20-30 nawet 140 cm, lub możemy zdecydować się na nogi teleskopowe, czyli nogi do podestów z regulacją wysokości np. w zakresie 80-120 cm, 40-60cm itp. Będzie to dla nas na pewno bardziej uniwersalne rozwiązanie jeśli chcemy zmieniać wysokość sceny w zależności od bieżącego ustawienia i miejsca eventu. 

Kolejnym ostatnim krokiem jest wybranie wyposażenia dodatkowego. Powinniśmy zastanowić się czy potrzebujemy schody do podestów scenicznych, jakiej będą wysokości oraz w ilu miejscach zrobimy wejście na scenę. Jaka ilość barierek do podestów scenicznych będzie potrzebna i jaka ilość łączników „clamp” nam wystarczy. Warto zastanowić się też nad systemem transportowym do podestów. Dobry producent podestów scenicznych ma w ofercie także wózki transportowe do podestów. Jeśli nasza scena składa się większej ilości blatów scenicznych, a dodatkowo mamy jest transportować do magazynu przez cały budynek, to taki wózek do blatów scenicznych może okazać się niezbędny. 

Jak widać sam temat podestów scenicznych jest w miarę skomplikowany i dlatego zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą w wyborze, obliczą ilość podestów, nóg, mocowań, barierek i schodów, tak aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Nie czekaj i zgłoś się po indywidualną ofertę. 

Polecamy tez zobaczyć quadrosystemy, trisystemy, statywy sceniczneprzejścia kablowe

Sortowanie: Nazwa Cena