Gitary, ukulele i akcesoria

Gitara to instrument strunowy szarpany, bez którego trudno wyobrazić sobie świat rozrywki. Gra bowiem pierwsze skrzypce w wielu stylach i gatunkach muzycznych, jak choćby country, rock, pop czy blues. Jej korzenie sięgają w przeszłość oddaloną aż o ponad 5000 lat do używanej już w starożytnych Indiach i w Azji Środkowej cithary, zwanej też kitarą, choć bezpośrednim przodkiem gitary jest zapewne lutnia – atrybut średniowiecznych minstreli dostarczających rozrywkę rycerzom i ich damom. 

Gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara klasyczna, gitara basowa, a ponadto ukulele i inne instrumenty, które choć podobne, gitarami bynajmniej nie są – nasz sklep muzyczny MegaScena.pl ma w swojej ofercie dziesiątki odmian tego, znanego od stuleci i ciągle należącego do najpopularniejszych na świecie, instrumentu muzycznego. Sprzedawane przez nas gitary i ich „krewniacy” to modele powszechnie cenionych marek: Alvarez, Chord, Dimavery, Framus, Jay Turser, Jozsi Lak Guitars czy Spector – a wszystkie w stosunkowo niskich cenach.   

Klasyka w najlepszym wydaniu  - Sklep z gitarami 

MegaScena.pl to przede wszystkim jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Najlepszym tego przykładem są oferowane przez nas gitary klasyczne – najstarszy typ, od którego wywodzą się wszystkie pozostałe odmiany tego instrumentu, a który nadal cieszy się wielką popularnością wśród początkujących i doświadczonych muzyków ze względu na swe szlachetne brzmienie. Bezpośrednim przodkiem gitary klasycznej jest gitara barokowa. Współczesny kształt zawdzięcza ona żyjącemu w XIX wieku hiszpańskiemu gitarzyście i lutnikowi – Antonio de Torres Juradowi. Gitara klasyczna posiada jedną ważną cechę: ma miękkie, nylonowe struny, dzięki czemu bez problemu można grać palcami, co umożliwia wydobywanie złożonych i bardzo subtelnych dźwięków.   

Potomkiem gitary klasycznej jest gitara akustyczna – i w tym przypadku mamy wiele do zaoferowania naszym Klientom. Ciekawe, że obydwa rodzaje instrumentów różną się od siebie niewielkimi, choć znaczącymi szczegółami. Gitara akustyczna wyposażona jest w struny metalowe, a klasyczna – jak to już zostało powiedziane – nylonowe. Konsekwencją zmiany strun na metalowe była konieczność wzmocnienia naciągu, a tym samym całej konstrukcji. Warto jeszcze wiedzieć, iż gitarami akustycznymi nazywa się niekiedy wszystkie typy tych instrumentów, w których źródłem wzmocnienia dźwięku jest pudło rezonansowe, a zatem również gitarę klasyczną.   

Elektryczne gitary - elektryczne brzmienie   

Każdy zawodowy muzyk doskonale wie, ile znaczy dobra gitara elektryczna lub gitara basowa (najczęściej również elektryczna). Duże wymagania stawiają naszym produktom także osoby, dla których gra na tym instrumencie to tylko hobby. I oni oczekują wysokiej klasy sprzętu, ale dostępnego po niewygórowanych cenach. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu i starając się sprostać wymaganiom naszych Klientów, na liście sprzedawanych przez sklep gitarowy MegaScena.pl towarów umieszczamy wyłącznie te, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów.   

Dlatego nasz sklep gitarowy ma w swojej ofercie wyłącznie instrumenty strunowe szarpane, produkowane z palisandru, olchy, klonu i innych szlachetnych gatunków drewna, które tworzy ich pudła rezonansowe, gryfy, mostki i inne elementy konstrukcji, gwarantując trwałość i doskonałe brzmienie. Oczywiście gitary elektryczne zbudowane są także z metalowych przetworników elektromagnetycznych i innych podzespołów, które w naszym sprzęcie pod względem precyzji wykonania kwalifikują się do światowej czołówki.   

Nie tylko gitary   

Instrumenty strunowe szarpane to wszakże nie tylko gitara – sklep muzyczny MegaScena.pl oferuje również inne rodzaje instrumentów, które znajdują się w tej grupie, takie jak na przykład tak popularne na hawajach ukulele, typowa dla wiejskiego i miejskiego folkloru Europy południowej i wschodniej mandolina oraz kojarzące się z muzyką country i folkiem banjo. Wszystkie działają na tej samej zasadzie: dźwięk wytwarzają drgające struny, a do jego wzmocnienia służy mniejsze lub większe pudło rezonansowe – oczywiście nie dotyczy to sprzętu elektrycznego, w którym dźwięk wzmacniany jest przez podłączone urządzenia elektroniczne.   

Jeśli interesuje Cię gra na ukulele, polecamy także artykuł o ukulele na naszym Blog'u.

Na tym wszakże oferta naszego sklepu się nie kończy. Mamy w naszym asortymencie jeszcze różnego rodzaju akcesoria gitarowe: struny do gitary, futerały, pokrowce gitarowe, kostki, pasy, stojaki, uchwyty, tunery, kapodastry gitarowe, zasilacze, slidery, wzmacniacze słuchawkowe, kolumny, comba, a nawet krzesła dla gitarzysów przydatne podczas nauki gry metronomy i inny sprzęt, bez którego trudno się obejść nie tylko zawodowym muzykom, ale również licznym amatorom. Wszystkie artykuły z naszej oferty sygnowane są logo renomowanych producentów oraz wykonane przy użyciu najnowszych technologii i wysokiej klasy materiałów.   

A jeśli jako początkujący artysta nie jesteś pewien, które z nich będą Ci potrzebne, zawsze możesz liczyć na fachową pomoc pracowników naszego sklepu – wystarczy wysłać zapytanie. Jako profesjonalistom, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu naszych Klientów.

Polecamy też artykuł na naszym blogu: "Gitara klasyczna a akustyczna. Jaką wybrać?" Dowiecie się wszystkiego o gitarach klasycznych, akustycznych, ich rozmiarach, strunach, o tym jak nagłośnić gitarę i wiele więcej. Czytaj więcej...