Behringer

Niemiecka marka Behringer znana jest dziś na całym świecie. Słynie ze swoich towarów produkowanego na potrzeby rozrywki, takiego jak miksery muzyczne, systemy oświetleniowe i nagłaśniające. W 2007 roku osiągnięcia przedsiębiorstwa zostały oficjalnie docenione przez branżę muzyczną – Behringer znalazł się w gronie 14 czołowych producentów sprzętu muzycznego i akcesorów scenicznych na świecie!

Behringer - Od kuchennego stołu do światowej marki

Behringer jest przykładem firmy będącej spełnieniem dziecięcych marzeń i miłości do muzyki. Jej założyciel urodził się w 1961 roku w szwajcarskim miasteczku Baden, a swoją pasję wyniósł niejako z domu. Dorastający w muzycznej rodzinie, już w wieku 4 lat nauczył się gry na fortepianie, a w wieku lat 16, w 1977 roku skonstruował swój pierwszy syntezator. Po wielu latach jego zainteresowania łączące ze sobą muzykę klasyczną i nowoczesne brzmienie zaowocowały narodzinami marki, która szybko wspięła się na szczyt, mimo dużej konkurencji. Ciekawostką jest fakt, iż jej logo przedstawia stylizowane ucho –„ucho do muzyki”, czyli symboliczne przedstawienie talentu prekursora marki.

Syntezatory behringer i inne

Skoro od syntezatora się zaczęło, nie dziwi fakt, że instrumenty te są jednym z czołowych produktów firmy, począwszy od modelu D, legendarnego syntezatora analogowego z 3 VCO, filtrem drabinkowym, LFO i formatem Eurorack. Od syntezatorów niedaleko do mikserów audio i DJ – tu polecamy między innymi profesjonalny 40-kanałowy mikser cyfrowy Behringer X32 COMPACT z kolorowym ekranem TFT 7", o wysokiej rozdzielczości, wyświetlaczami LCD nad każdym tłumikiem oraz 6 w pełni programowalnymi, zapewniającymi audiofilską jakość dźwięku, przedwzmacniaczami mikrofonowymi, zaprojektowanymi we współpracy z firmą MIDAS. Warto też zwrócić uwagę na 10-kanałowy mikser kompaktowy Behringer XENYX 1002 z przedwzmacniaczami mikrofonowymi Xenyx, wyjściem głównego miksu i osobnymi wyjściami reżyserki oraz słuchawkowymi, a także możliwością monitorowania sygnału. Ogólnie seria XENYX od lat jest bardzo udana i godna polecenia, ponadto wciąż powstają nowe modele.

Słynne „ucho Behringera” widnieje również na elektronicznych zestawach perkusyjnych, takich jak na przykład 8-elementowy model Behringer XD80USB, posiadający między innymi 10 fabrycznych presetów plus 5 programowalnych ustawień użytkownika, duży i czytelny wyświetlacz oraz aż 175 studyjnej jakości brzmień instrumentów perkusyjnych i talerzy.

Nagłośnienie, oświetlenie, kino domowe

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo również wiele innego sprzętu, z którego znana jest marka Behringer. Polecamy ponadto zestawy multimedialne do komputera, sterowniki i kontrolery oświetleniowe DMX, słuchawki dla DJ, testery kabli, mikrofony bezprzewodowe, a nawet pokrowce, torby oraz futerały dla DJ. Czytaj więcej...