Kule lustrzane, kule dyskotekowe i akcesoria

Kula lustrzana, potocznie kula dyskotekowa lub mirrorball, jest chyba najbardziej znanym efektem disco na świecie. Kule lustrzane z napędem były powszechne już w latach 60 dwudziestego wieku i do dnia dzisiejszego są jednym z charakterystycznych elementów wystroju. Kule lustrzane będą doskonałe do dyskotek i klubów. Coraz częściej widuje się je także na wystawach sklepowych. Największe kule lustrzane 100cm i więcej montowane są w centrach rozrywki, przy suficie wrotkarni i centrów handlowych. 

Oświetlenie kuli lustrzanej

Aby efekt był widoczny niezbędne będzie odpowiednie oświetlenie do kul lustrzanych. Najczęściej stosuje się reflektory do kul lustrzanych typu Pinspot i PST. Najważniejszy jest kąt świecenia który powinien być jak najwęższy. Dzięki temu będziemy mogli skierować wiązkę światła na kulę dyskotekową i cieszyć się odbijającymi promieniami. Reflektory Pinspot LED występują w wersjach ze światłem białym lub kolorowym np. Pinspot LED RGB, czy PST-15W QCL Spot DMX. Kulę lustrzaną najlepiej oświetlić z 2 lub 3 stron, spowoduje to że wiązki światła będą wirowały we wszystkich kierunkach. 

Aby kula lustrzana mogła się obracać potrzebny będzie napęd do kuli lustrzanej. Silniki do kul lustrzanych dobiera się do średnicy, która jest odpowiednikiem także jej wagi. Każdy motor do kuli dyskotekowej obraca się z zadaną prędkością, a najbardziej zaawansowane napędy do dużych kul posiadają sterowanie DMX i regulowaną prędkość. Do małych kul dyskotekowych można stosować też proste napędy ze zasilaniem na baterie. 

Aby wzmocnić cały efekt dobrze jest wykorzystać wytwornicę dymu lub wytwornicę mgły. Spowoduje to że refleksy świetlne z kuli lustrzanej zamienią się w wiązki przecinające sale, co daje naprawdę niesamowity efekt. Więc do dzieła.

Sortowanie: Nazwa Cena