Płyny do wytwornic

Aby móc cieszyć się działaniem wytwornicy efektów należy nabyć odpowiedni płyn do wytwornicy np. płyn do baniek, czy płyn do dymu. Różne urządzenia potrzebują różnego rodzaju płynów do wytwornic. W naszym sklepie muzycznym znajdziesz bogaty wybór płynów do wytwornic dla różnych zastosowań. Oferujemy zarówno tanie płyny do klubów, dyskotek, domów weselnych itp. Jak i profesjonalne płyny dla zastosowań na scenie i estradzie. O ile płyn do dymu na dyskotekę można dobrać bez problemu, o tyle przy zastosowaniach scenicznych np. w teatrze czy na dużym evencie na zewnątrz, dobór odpowiedniego płynu może być już wyzwaniem. Z jednej strony musimy dobrać odpowiedni płyn do konkretnego urządzenia, z drugiej musimy uzyskać odpowiedni efekt. Istnieje wiele rodzajów wytwornic efektów, do których potrzebne są różne płyny do wytwornic. To że do danej wytwornicy należy zakupić odpowiedni płyn, uznajemy za oczywistość. Choć doświadczenie pokazuje że wytwornice dymu czasem potrafią być napełnione np. płynem do baniek, i w takim stanie trafiają do nas na serwis;) Rozróżniamy kilka różnych płynów do wytwornic. Poniżej przedstawimy pokrótce charakterystykę każdego z nich. 

Płyn do baniek

Płyny do wytwornicy baniek sprzedawane są zarówno jako koncentrat do baniek, jak i gotowy płyn. Gotowy płyn po prostu wlewamy do wytwornicy i możemy cieszyć się pokazem baniek. Z kolei koncentrat do wytwornicy baniek należy rozcieńczyć z wodą w stosunku podanym na opakowaniu. Z reguły jest to baniak 5l wypełniony w 20% koncentratem. W takim wypadku należy uzupełnić kanister do pełna woda i gotowe. Ciekawym rodzajem płynu do baniek jest tzw. płyn do baniek UV. Zastosowanie takiego płynu przy włączonej lampie UV powoduje że bańki mienią się danym kolorem np. bańki czerwone, bańki niebieskie, bańki zielone itd. 

Płyn do dymu

Na wstępie chciałbym jednoznacznie potwierdzić że wszystkie dostępne w naszym sklepie płyny do wytwornic dymu są całkowicie bezpieczne, nieszkodliwe i posiadają odpowiednie certyfikaty. Wynika to chociażby z obowiązujących przepisów i inaczej po prostu nie mogły by być stosowane. Płyny do wytwornic dymu należy dobierać do efektu który chcemy uzyskać. Mamy tutaj całą gamę możliwości, od płynów tworzących gęsty i trudny do rozwiania dym, do lekkiego i łatwego w rozpraszaniu dymu. Należy się zatem trochę głębiej zastanowić jaki efekt chcemy tak naprawdę uzyskać. Niektórzy pomijają ten etap kupując ten najczęściej używany lub uniwersalny jak np. Eurolite Smokefluid P, i w zasadzie do klubu lub dyskoteki na pewno będzie ok. Jednak przy zastosowaniach scenicznych, estradowych lub dla straży pożarnej, należy już wziąć ten parametr pod uwagę. Warto wspomnieć że jeśli mamy wytwornicę dymu wyższej klasy jak Look Solutions, Smoke Factory czy Hazebaze, nie należy oszczędzać na płynie. Warto wspomnieć że do płynów do dymu możemy dokupić odpowiednie zapachy, które może nie będą idealne, ale na pewno zmienią zapach samego dymu np. na wiśniowy lub cytrynowy. 

Płyn do mgły

Płyny do wytwornicy mgły, czy płyn do hazera to już nieco wyższa szkoła jazdy. Tu należy już dokładnie wiedzieć czego się szuka i do jakiego urządzenia. Inny płyn należy kupić do hazera, a inny do fazera. Inne modele urządzeń działają na inne płyny itp. Dobrze jest zasięgnąć naszej opinii jeśli nie jesteś pewien czy wybrany płyn będzie odpowiedni do twojej wytwornicy. Jeśli zastanawiasz się jaki płyn do mgły kupić polecamy jeden z artykułów na naszym blogu na temat wytwornic mgły, lub kontakt z naszymi specjalistami. 

Płyn do śniegu, płyn do piany i inne warianty

Istnieją też inne nie tak bardzo popularne wytwornice efektów. W naszym sklepie nie mogło zabraknąć płynów także do nich. Mając choć minimalne doświadczenie z wytwornicami, na pewno będziecie w stanie dobrać odpowiedni płyn do śniegu, płyn do piany itp. Oczywiście jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zawsze służymy pomocą i poradą. 

Sortowanie: Nazwa Cena