Koki'o

Kokio to marka największej w Europie firmy zajmującej się produkcją instrumentów ukulele – Risa. Producent dostarcza sprzęt muzyczny do ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Jego największą zaletą jest rodzinny charakter spółki oraz jej podejście do produkcji instrumentów (firma rezygnuje z wykorzystania drewna zagrożonego wyginięciem). Jego najnowszą marką jest Kokio – z języka hawajskiego „kwiat hibiskusa”, który uznawany jest na Hawajach za symbol narodowy. To właśnie ta roślina była inspiracją podczas tworzenia nowego projektu, dlatego jej symbol znajduje się na gryfie każdego ukulele.

Ukulele Kokio mają szereg znakomitych cech w każdym przedziale cenowym. Jedną z nich jest sposób wykonania samego instrumentu. Logo, jak i zdobienia wykonane są w technice laserowej, natomiast elementy składowe, np. struny oraz metalowe progi, stworzone z materiałów pozwalających wydobyć jeszcze lepsze dźwięki. Nawet w modelach przeznaczonych dla osób początkujących poszczególne detale zrobione są z najwyższą jakością. Konstrukcja ukulele, mimo iż w przypadku niektórych modeli nie jest wykonana z litego drewna, lecz ze sklejki, wygląda solidnie i ma bardzo wysokie parametry odpowiadające za odporność i długowieczność.

Ukulele Kokio

Oferta Kokio obejmuje ogromny wybór materiałów, z których wykonany jest instrument, np. ukulele wykonane z wodoodpornego tworzywa sztucznego, sklejki mahoniowej, bambusa czy też cedru. To z czego wykonane jest ukulele ma wpływ nie tylko na jego użytkowanie, ale również barwę dźwięków, które się z niego wydobywają. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość doboru instrumentu pod względem skali dźwiękowej, np. sopranów lub tenorów, ale również cech charakterystycznych, np. koloru bądź budowy pudła rezonansowego. Wiele z instrumentów marki Kokio wyposażonych jest w niezbędne podczas użytkowania akcesoria - m.in.  profesjonalne klucze do strojenia, uchwyty do mocowania pasków oraz futerały do przewożenia bądź przenoszenia instrumentu. Co więcej, innowacyjność marki Kokio polega na łączeniu klasycznego wyglądu, naturalnych materiałów i nowoczesności. Ostatni komponent ma odzwierciedlenie w elemencie elektroniki w ukulele – wbudowanym pickupem pozwalającym na wygodne strojenie instrumentu. Risa, dzięki swojej nowej marce, zapewnia zarówno profesjonalistom, jak i początkującym muzykom wysokiej jakości instrumenty o niezwykłej i oryginalnej barwie. Dzięki temu producentowi tradycyjne, hawajskie ukulele zyskało drugie życie i zostało rozpowszechnione na całą Europę jako instrument wszechstronny, łatwy w użytkowaniu i w rozsądnej cenie. Czytaj więcej...