Eminence Speaker

Eminence Speaker to światowej sławy firma produkująca głośniki. Założone w 1966 roku przez inżyniera, Boba Gaulta, przedsiębiorstwo szybko stało się liderem w swojej branży, a jego osiągnięcia przerosły oczekiwania nawet samego jego twórcy. Nazwa firmy pochodzi od nazwy miasta, w którym zlokalizowana była pierwsza jej placówka. Zarządzana wpierw przez Boba Gaulta, a później przez jego syna, Roba, firma osiągnęła produkcję ponad 10 000 głośników dziennie, zatrudniając w 1997 roku więcej niż 240 osób.

Eminence - Firma jak miasto

Eminence jest miasteczkiem położonym w sercu stanu Kentucky, w hrabstwie Henry, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Decyzja o wyborze właśnie tej miejscowości na siedzibę firmy nie była przypadkowa. Zdaniem Boba Gault była to idealna lokalizacja do wysyłki towarów na cały obszar kraju.

W pierwszym okresie swego istnienia Eminence Speaker zajmowała zlokalizowany w samym centrum miasta budynek o powierzchni około 560 metrów kwadratowych. W 1972 roku firma przeniosła się do nowej, znacznie większej siedziby w Shawnee Industrial Park na Mulberry Pike, gdzie pozostaje do dzisiaj.

Bob Gault prowadził Eminence od momentu jej powstania do 1993 roku, gdy oficjalnie przeszedł na emeryturę. Nadal jednak żywo interesował się jej losami aż do swojej śmierci 4 października 2002 roku. Był zapalonym golfistą oraz mężem, ojcem i dziadkiem.

Pasja i jakość

Nie da się zaprzeczyć, że głośniki to tak wąska specjalizacja, że może rodzić wątpliwość, że firma, która zdecyduje się na taki rodzaj produkcji odniesie sukces. Zapewne dlatego nawet założyciel, Eminence Speaker, żywił niejakie obawy, co do przyszłości swojego przedsiębiorstwa. A jednak jego pasja tworzenia, rzetelność produkcji i dbałość o najmniejsze szczegóły przyniosły spektakularny sukces.

Pro Audio i głośniki gitarowe

Profilem firmy Eminence Speaker są głośniki audio oraz głośniki gitarowe. Wśród tych pierwszych prym wiedzie seria Eminence Professional, którą znaleźć można w wielu publicznych miejsca na całym świecie. Prócz niej firma ma jeszcze w swojej ofercie dwie serie głośników audio: Neodymum Professional, American Standard Series oraz produkty i komponenty HF.

Asortyment głośników gitarowych obejmuje z kolei pięć serii: wszechstronne głośniki Signature i Patriot, klasyczne Redcoat, znane ze swojej mocy, niezawodności i wartości głośniki Legend oraz do głośniki do gitar basowych. Ludzie, którzy projektują wszystkie głośniki Eminence doskonale znają oczekiwania swoich klientów, dlatego ich wyroby można znaleźć na estradach całego świata. Czytaj więcej...