ADJ nowości Prolight and Sound 2017 – American DJ, American Audio

ADJ na Prolight and Sound 2017 - American DJ, American Audio
ADJ na Prolight and Sound 2017 – American DJ, American Audio

ADJ na Prolight and Sound 2017

Będąc na targach Prolight and Sound we Frankfurcie nie mogliśmy ominąć stoiska firmy ADJ. Nie tylko dlatego że współpracujemy i znamy się od lat, ale także ponieważ jest to jeden z liderów rynku profesjonalnego oświetlenia scenicznego. ADJ zaprezentował spore stoisko wyposażone w dużą ilość sprzętu, całości dopełniały wytwornice dymu i mgły które nadawały odpowiedni klimat i wzmacniały efekty świetlne. Oczywiście jak przystało na tak znaną firmę, nie zabrakło też miejsca do rozmów, a wszystko to w dobrej i profesjonalnej atmosferze;)

American DJ nowości 2017 –  ADJ

Oświetleniowa marka grupy ADJ jest jedną z najbardziej znanych na rynku. Mamy tu w zasadzie cały przekrój urządzeń efektowych od reflektorów Par Led i efektów świetlnych, przez lasery i wytwornice, aż po ruchome głowy, sterowniki dmx i akcesoria. Firma znana jest jako jeden z liderów rynku głównie za sprawą innowacji które wprowadza w swoich urządzeniach. Przykładem mogą być np. Efekty świetlne które opisywałem szerzej w innym artykule „efekty świetlne, jak je dobrać? ” swoja drogą zapraszam do lektury.

ADJ Vizi na Prolight and Sound 2017 - American DJ, American Audio
ADJ Vizi na Prolight and Sound 2017 – American DJ, American Audio

Seria Vizi – Ruchome głowy led o dużej mocy

Obecnie oświetleniowa marka znana głównie jako American DJ , coraz częściej występuje pod brandem ADJ. Jest to efekt poszerzenia grupy docelowej firmy między innymi o rynek rentalowy. Naszą uwagę przykuły nowe ruchome głowy serii Vizi, a w szczególności Vizi BSW300, Vizi QWash7, Vizi HexWash7 oraz topowa seria wytwornic Entour.

ADJ Vizi BSW300 jest hybrydową głową o mocy 300W która może pracować w trzech trybach: Beam 1-9 stopni, Spot 10-20 stopni i Wash 12-23 stopnie. Dodatkowo wyposażona w dwie tracze kolorów po 7 + otwarty (w tym także filtry CTO 3200K, CTC 5600K i UV), dwie tarcze gobo w tym jedna roto gobo. Mamy też zmotoryzowany focus, efekt frost, shutter (migawka), roto prism 6x i wiele więcej. Tak mocna ledowa ruchoma głowa może konkurować już tylko z półka wyższą. Bardzo fajny ruch w kierunku rentalu i większych obiektów kultury.

ADJ Vizi QWash7 i ADJ Vizi HexWash7 są to głowy typu wash o różnej mocy ze zmotoryzowanym zoomem w zakresie 5-55 stopni, więc całkiem sporo. Vizi HexWash7 wyposażona jest w diody led 7x15W w systemie RGBAW+UV. Z kolei mocniejsza głowa Vizi QWash7 działa w systemie RGBW i wyposażona jest w ledy o mocy 7x40W.

Seria Entour – Kierunek na rental

Poza znanymi już Entour Venue, Entourage i Fog Furry Jett Pro, ADJ zaprezentował nowe wytwornice efektów serii Entour. Czyli Entour Haze Pro, wytwornice śniegu Entour Snow i wentylator do rozpraszania dymu na estradzie Entour Cyclone. Warto wspomnieć że urządzenia posiadają konstrukcje charakterystyczne już dla wyższej półki. Widać więc bardzo mocny akcent na kierunek rentalowy i nie jest to tylko zabieg marketingowy.

ADJ Entour na Prolight and Sound 2017 - American DJ, American Audio
ADJ Entour na Prolight and Sound 2017 – American DJ, American Audio

American Audio nowości

Nagłośnieniowa marka grupy ADJ nie pozostała w tyle prezentując kilka nowości. W ostatnich latach wydawać by się mogło że  American Audio odpuściło walkę o ten rynek na rzecz swojej marki oświetleniowej ADJ / American DJ. Widać że American Audio chce wrócić do czołówki sprzętu pro audio ze średniej półki. Konkurencja w tej grupie jest bardzo silna. Na pewno łatwo nie będzie, bo w tej klasie sprzętu, American Audio będzie musiał stawić czoło miedzy innymi takim marką jak: Behringer, Omnitronic, DAP Audio. Największym konkurentem jednak może się okazać LD Systems grupy Adam Hall – dlaczego właśnie LD Systems dowiecie się w artykule na temat nowości Adam Hall klikając tu.

Wśród nowości Ameican Audio warto zwrócić uwagę na nową serię mikrofonów dynamicznych nazwanych VPS-20, VPS-60 i VPS-80. Dobrze że ADJ uzupełnił swój asortyment o ten jakże prosty, ale i potrzebny sprzęt. W poprzednich latach widać było że tego brakowało.

American Audio BL-40B Słuchawki nagłowne audio ADJ
American Audio BL-40B Słuchawki nagłowne

Naszą ciekawość wzbudziła też nowa seria słuchawek, występujących w dwóch  wersjach BL-40 i BL-60. Nowe wzornictwo, dobre przetworniki i wygoda w użytkowaniu  to głównie cechy nowej serii słuchawek American Audio. Mi osobiście słuchawki American Audio BL-40 i American Audio BL-60 przypadły do gustu zarówno pod względem designu jak i jakości dźwięku.

Podsumowanie

Jak widzicie także ADJ wystawił na targach to co ma w przyszłości być kojarzone z firmą i marką. Widać też jasno określony kierunek rozwoju na profesjonalny rental. Jak wypadł ADJ na tle konkurencji, czas pokaże. Patrząc na to  co zaprezentował na targach Prolight and Sound 2017 rywale nie będą mieli łatwo. My z kolei czekamy na kolejne nowości i innowacje, szczególnie te oświetleniowe.

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego reportażu bezpośrednio ze stoiska ADJ na targach Prolight and Sound 2017. Zachęcam też do klikania „like” na FB i G+ oraz do udostępniana.

 

Dodaj komentarz