10 mitów dotyczących podestów scenicznych

Dziś porozmawiamy o podestach scenicznych

Pewnie nie raz widziałeś je na różnych wydarzeniach, takich jak koncerty, występy teatralne czy wystawy. Te wielofunkcyjne konstrukcje pełnią wiele różnych ról, ale co ciekawe, wokół nich narosło wiele mitów. Dlatego dzisiaj postanowiłem rozwiać dziesięć najpopularniejszych mitów dotyczących podestów scenicznych.

10 mitów dotyczących podestów scenicznych

Mit 1: Podesty sceniczne są drogie 

Nie jest prawdą, że tylko osoby z ogromnym budżetem mogą sobie pozwolić na wynajem lub zakup podestów scenicznych. Obecnie dostępnych jest wiele firm oferujących konkurencyjne ceny. Jeśli tylko dobrze poszukasz, z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiednie dla twojego portfela. Obecnie tu znajdziesz największy wybór podestów scenicznych.

Mit 2: Montaż podestu scenicznego jest trudny 

Może wydawać się, że montaż podestu scenicznego to zadanie dla profesjonalistów, ale w rzeczywistości jest ono dość proste. Wiele firm wynajmujących podesty oferuje również usługę montażu, więc jeśli nie czujesz się na siłach, aby to zrobić samodzielnie, zawsze możesz skorzystać z pomocy. 

Mit 3: Podesty sceniczne są niebezpieczne 

Podobnie jak w przypadku każdego sprzętu, podesty sceniczne mogą stanowić zagrożenie, jeśli nie są prawidłowo używane. Jednak prawidłowo zainstalowany i utrzymany podest sceniczny jest w pełni bezpieczny, spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i posiada odpowiednie certyfikaty. 

Mit 4: Podium musi być obszerne 

Wielkość podestu scenicznego zależy od rodzaju wydarzenia, które zamierzasz zorganizować. Nie zawsze potrzebujesz ogromnego podium. Wiele firm oferuje różne rozmiary np. 2x1m, 1x1m aby dostosować się do twoich indywidualnych potrzeb. Ogranicza Cie więc tylko wyobraźnia:)

Mit 5: Podesty sceniczne mają tylko jedno zastosowanie 

To absolutna bzdura! Podest sceniczny może być używany do wielu różnych celów. Możesz go użyć jako zaplecze dla zespołu muzycznego, miejsce prezentacji na wystawie czy nawet jako scenę do pokazu mody. Możliwości są praktycznie nieograniczone!

10 mitów dotyczących podestów scenicznych

Mit 6: Podest sceniczny jest ciężki i trudny do transportu 

Nowoczesne podesty sceniczne są wykonane z lekkich materiałów, takich jak aluminium czy tworzywo sztuczne. Może nie są super lekkie jednak w ciągu ostatnich paru lat ich waga jest dużo niższa. Dzięki temu są one w miarę łatwe w transporcie. Często można je rozłożyć i transportować na specjalnych wózkach.

Mit 7: Podesty sceniczne są trudne do przechowywania 

Wielu ludzi obawia się, że po zakupie podestu scenicznego nie będą mieli gdzie go przechować. Ale nie martw się! Jak już wspomniałem, wiele podestów można złożyć, odkręcić nogi, zdjąć obejmy i kostki. Będziesz mógł go przechowywać nawet we względnie "małym" pomieszczeniu. 

Mit 8: Podesty sceniczne są niezbędne tylko dla profesjonalistów 

Choć podesty sceniczne są często używane na dużych imprezach, nie musisz być profesjonalnym organizatorem, aby z nich skorzystać. Nawet jeśli planujesz małe wydarzenie, takie jak  impreza firmowa czy ślub, podest sceniczny może dodać mu blasku i stworzyć wyjątkową atmosferę. 

Mit 9: Podesty sceniczne są niewygodne dla artystów 

Niektórzy twierdzą, że podesty sceniczne są niewygodne dla artystów, ale to nieprawda. Dobra jakość podestu scenicznego zapewni odpowiednie wsparcie i stabilność, a jednocześnie będzie bardzo wytrzymały i odporny na warunki zewnętrzne. 

Mit 10: Podest sceniczny jest zbędny w dzisiejszych czasach 

W epoce internetu wiele osób uważa, że podest sceniczny przestał być potrzebny, bo wystarczy zorganizować występ online. Jednak prawda jest taka, że występ na żywo ma zupełnie inny urok i emocje. Podest sceniczny doda mu profesjonalizmu i przyciągnie większą publiczność.

10 mitów dotyczących podestów scenicznych

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać te dziesięć mitów dotyczących podestów scenicznych. Teraz już wiesz, że są one bardziej dostępne i wszechstronne, niż mogłeś wcześniej myśleć. Tak więc, jeśli masz w planach organizację jakiegoś wydarzenia, nie wahaj się skorzystać z podestu scenicznego i cieszyć się jego korzyściami.

Jeśli potrzebujesz porady skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści doradzą w wyborze i dobiorą dla Ciebie wszystkie elementy. Wyślij zapytanie na: biuro@megascena.pl

Do zobaczenia w następnym artykule! 

Środa, 20 września 2023

Artykuł nie był jeszcze oceniany.

Zaloguj się, aby ocenić.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum Megascena.pl!

Mogą Cię zainteresować

7 sposobów na wykorzystanie reflektorów profilowych na scenie

Hej przyjaciele! Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na to, jak efektywnie wykorzystać reflektory profilowe na scenie. Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale te urządzenia mogą naprawdę zdziałać cuda i dodać czarów Waszym występom. Przygotujcie się więc na niesamowitą podróż ze światłem i pozwólcie, że poprowadzę Was przez 7 sposobów na wykorzystanie reflektorów profilowych na scenie!

8 faktów, które zmienią twoje spojrzenie na kratownice sceniczne

Cześć przyjacielu! Dzisiaj chciałbym porozmawiać o czymś, co może wydawać się zupełnie nieistotne lub niezauważalne dla większości osób, ale jest kluczowym elementem w organizacji imprez, koncertów i spektakli teatralnych. Mowa o kratownicy scenicznej. Pozwól, że przedstawię Ci 8 faktów, które na pewno zmienią Twoje spojrzenie na ten ważny element.