RODE Røde Stereo VideoMic Pro mikrofon pojemnościowy

Numer katalogowy: RODE ST VIDEOMIC PRO
Brak towaru.



Kategoria
Marka
RodzajFilm, Radio, TV
RodzajPojemnościowy
Struktura akustycznaciśnieniowo gradientowy
Układ elektronicznykonwerter impedancji JFET
Kapsuła12,7 mm (0.50")
Charakterystyka kierunkowanerkowa
Charakterystyka częstotliwościowa40 Hz - 20 kHz
Impedancja wyjściowa200 Ω
Maksymalny poziom SPL134 dB SPL (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ)
Czułość-38 dB, przy 1 V/Pa (12,60mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz
ZasilanieBateria 9 V
Waga115 g
Wymiary130 x 66 x 108 mm
Złączeminijack
Mikrofon pojemnościowy marki Rode.

Nawiązujący do wydanego w 2011 roku modelu VideoMic Pro, który defacto stał się już standardem wśród mikrofonów montowanych do aparatów DSLR, oraz oryginalnego Stereo VideoMic, nowy model Stereo VideoMic Pro to wysokiej jakości mikrofon stereofoniczny do rejestracji dźwięku dla potrzeb video, który idealnie sprawdzi się również przy nagrywaniu muzyki i realistycznych odgłosów otoczenia.

Konstrukcję mikrofonu oparto na dobranej parze wysokiej czułości, kardioidalnych kapsuł pojemnościowych o średnicy 12.7 mm (1/2”), w ustawieniu zbieżnym XY, co pozwoliło uzyskać szeroki obraz stereo o naturalnej głębi.
Stereo VideoMic Pro, tak jak i model VideoMic Pro wyróżniają ergonomiczne kształty, idealnie dobrane pod kątem aparatów DSLR, popularnych kamer i kamer video z dużą matrycą. Zintegrowany system anty-wstrząsowy doskonale chroni przez wibracjami i zakłóceniami mechanicznymi, które w innym przypadku mogłyby obniżać jakość nagrań. Dodatkowo, lekki, a przy tym wytrzymały kabel wielożyłowy doskonale izoluje przez zakłóceniami akustycznymi ze strony kamery i cechuje się niższym poziomem szumów niż zwykłe przewody audio.

Z tyłu mikrofonu, dla zwiększenia wygody użytkownika umieszczono włącznik zasilania i regulację korekcji, w tym filtr górno-przepustowy 75 Hz do redukcji szumów generowanych przez układy klimatyzacji, ruch uliczny i innych niechcianych zakłóceń w dolnym zakresie pasma. Tłumik -10 dB służy do zmniejszenia czułości mikrofonu w przypadku rejestracji głośnych źródeł dźwięku, np. w czasie koncertów na żywo lub wydarzeń sportowych.

Podobnie jak VideoMic Pro, tak i mikrofon Stereo VideoMic Pro wyposażono w funkcję wzmocnienia poziomu +20 dB, po aktywacji, której można uzyskać lepszej jakości sygnał z aparatami DSLR. Dzięki temu można dopasować poziom sygnału, co skutkuje niższymi  szumami i znacznie bardziej wyraźnym nagraniem.

Termin wysyłki liczony jest od zaksięgowania wpłaty.
W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji może ulec wydłużeniu.

Rekomendowane artykuły

Ruchome głowy – rodzaje, zastosowanie, cena …

Ruchome głowy – rodzaje, zastosowanie, cena …

Ruchome głowy są jednymi z najbardziej zaawansowanych urządzeń oświetleniowych. Wykorzystywane są głównie na scenie, ale także w architekturze. Fenomen ruchomych głów polega przede wszystkim na możliwości zdalnej zmiany kierunku świecenia. Dzisiejsze rozwiązania idą jednak nieco dalej i dają możliwości zmiany wiązki światła, barw oraz stosowania różnych efektów.

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX. Na temat sterowania za pomocną sygnału DMX pisali już chyba wszyscy. Niestety większość publikacji na ten temat jest po prostu nie zrozumiała dla normalnego człowieka. Aby dowiedzieć się jak wykorzystać sterowanie DMX w praktyce, trzeba przeczytać całe elaboraty naukowe, a i tak nie do końca wiadomo o co chodzi. Dlatego postanowiłem w sposób bardzo prosty i krótki opisać jak się do tego zabrać od strony praktycznej.

Jaki mikrofon do komputera?

Jaki mikrofon do komputera?

Szukasz niezawodnego mikrofonu do komputera, który sprawdzi się w różnych zastosowaniach? Poznaj najnowsze propozycje renomowanych marek i wybierz urządzenie o wielu dodatkowych funkcjonalnościach. Zwróć uwagę nie tylko na same mikrofony, ale także na rozbudowane zestawy słuchawkowe. Zastanów się, który produkt najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Wytwornica mgły, hazer, a może fazer, pojęcia na pierwszy rzut oka tożsame. Jednak gdy wgłębimy się w temat nie jest to już tak oczywiste. Na rynku jest dość sporo wytwornic mgły, niektóre modele nazywane są hazerami inne fazerami, ale dlaczego?