RODE NT1 - Mikrofon Pojemnościowy

Numer katalogowy: RODE NT1
Brak towaru.



Kategoria
Marka
RodzajPojemnościowy
Struktura akustycznaciśnieniowa
Aktywna elektronikakonwerter impedancji JFET z bipolarnym buforem wyjściowym
Kapsuła1.00" (25.4 mm)
Charakterystyka kierunkowakardioidalna
Pasmo przenoszenia20 Hz - 20 kHz
Impedancja wyjściowa100Ω
Maksymalny poziom SPL132 dB SPL (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ)
Maksymalny poziom wyjściowy8.0 dBu (dla 1 kHz, 1% THD przy obciążeniu 1 KΩ)
Czułość-29 dB, 1 V/Pa (35,00 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB dla 1 kHz
Równoważny poziom szumów, A-ważone4 dB-A
Zasilaniefantomowe 48 V, 24 V
Waga440 g
Wymiary187 x 50 x 50 mm
ZłączeXLR
Gwarancja1 rok z darmowym rozszerzeniem do 10 lat przy rejestracji na stronie producenta
Mikrofon pojemnościowy marki Rode.
NT1 to zupełnie nowy mikrofon pojemnościowy marki RØDE, wyposażony w membranę 1-calową.
Chociaż NT1 wyglądem bardzo przypomina model NT1-A, jest to mikrofon stworzony zupełnie od nowa, a jedynym wspólnym elementem dla obu modeli jest siatkowa osłona.

Inżynierowie z RØDE w trakcie projektowania NT1 połączyli innowację i tradycję, tworząc klasyczny mikrofon z kapsułą zupełnie nowego rodzaju. Ukryta pod nazwą HF6 kapsuła to najlepszy przykład stosowanej przez firmę RØDE fuzji artystycznego podejścia i najnowszych technik produkcji. Charakterem brzmienia nawiązuje do słynnych mikrofonów z przeszłości, prezentując jednocześnie ekstremalnie niski poziom szumu. Celem twórców tego mikrofonu był detaliczny przekaz w paśmie środkowym, jedwabiste brzmienie tonów najwyższych oraz ciepły i okrągły bas, które sprawiają, że NT1 jest absolutnie wyjątkowym mikrofonem w swojej klasie.

To nie wszystko, bowiem w tym modelu mikrofonu RØDE zastosowano specjalny, wewnętrzny system zawieszenia przetwornika - najlepszy w branży system Rycote Lyra, który minimalizuje wibracje na poziomie kapsuły. Wewnątrz znajduje się też najwyższej klasy układ elektroniczny, o najniższym poziomie szumów spośród wszystkich dostępnych na rynku mikrofonów studyjnych. NT1 to mikrofon niesamowicie cichy - wyniki pomiarów wskazują poziom szumów własnych na poziomie tylko 4.5 dBA.

Obudowę wykonano z aluminium 6061, które jest powlekane niklem dla ochrony przed korozją. Całość pokryto wytrzymałą warstwą ceramiczną klasy militarnej, wykorzystując opracowane przez RØDE, zaawansowane techniki nakładania, które gwarantują ekstremalnie twarde wykończenie, odporne na zarysowania i plamy.

Termin wysyłki liczony jest od zaksięgowania wpłaty.
W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji może ulec wydłużeniu.

Rekomendowane artykuły

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Wytwornica mgły, hazer, a może fazer, pojęcia na pierwszy rzut oka tożsame. Jednak gdy wgłębimy się w temat nie jest to już tak oczywiste. Na rynku jest dość sporo wytwornic mgły, niektóre modele nazywane są hazerami inne fazerami, ale dlaczego?

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX. Na temat sterowania za pomocną sygnału DMX pisali już chyba wszyscy. Niestety większość publikacji na ten temat jest po prostu nie zrozumiała dla normalnego człowieka. Aby dowiedzieć się jak wykorzystać sterowanie DMX w praktyce, trzeba przeczytać całe elaboraty naukowe, a i tak nie do końca wiadomo o co chodzi. Dlatego postanowiłem w sposób bardzo prosty i krótki opisać jak się do tego zabrać od strony praktycznej.

Wytwornice dymu od podstaw, czyli jak się do tego zabrać? Jaka wytwornica dymu będzie najlepsza?

Wytwornice dymu od podstaw, czyli jak się do tego zabrać? Jaka wytwornica dymu będzie najlepsza?

Wytwornice dymu od podstaw, czyli jak się do tego zabrać? Jaka wytwornica dymu będzie najlepsza?

Wytwornice dymu, cała tajemnica w jednym artykule:)

Ruchome głowy – rodzaje, zastosowanie, cena …

Ruchome głowy – rodzaje, zastosowanie, cena …

Ruchome głowy są jednymi z najbardziej zaawansowanych urządzeń oświetleniowych. Wykorzystywane są głównie na scenie, ale także w architekturze. Fenomen ruchomych głów polega przede wszystkim na możliwości zdalnej zmiany kierunku świecenia. Dzisiejsze rozwiązania idą jednak nieco dalej i dają możliwości zmiany wiązki światła, barw oraz stosowania różnych efektów.