Karty audio do komputera

Karta dźwiękowa, zwana również kartą muzyczną, to nic innego, jak układ elektroniczny, który pozwala na rejestrację, przetwarzanie, jak i odtwarzanie każdego rodzaju dźwięku – nie tylko muzyki – choć oczywiście do tego celu idealnie się nadają. Może być ona połączona z komputerem wewnętrznie, stanowiąc jego integralną część, albo tymczasowo – za pośrednictwem kabla USB. Oferowane przez nasz sklep internetowy karty dźwiękowe takich marek, jak Esio czy Universal Audio, to przykłady najwyższej jakości w rejestrowaniu oraz odtwarzaniu muzyki bądź ścieżek dźwiękowych do filmów fabularnych.  

Rodzaje kart dźwiękowych do komputera  

  • Wewnętrzna karta dźwiękowa – określenie „zintegrowana karta dźwiękowa do komputera” jest już nieco przestarzałe, ponieważ obecne, choć wbudowane w płytę główną, nie są jej rozszerzeniem, a stanowią odrębną całość.
  • Zewnętrza karta dźwiękowa – ten rodzaj kart dźwiękowych do komputera w pełni zasługuje na swoją nazwę, bowiem zgodnie z nią są one podłączane poprzez port USB, czyli nie stanowią integralnej części komputera.    

Jaka karta dźwiękowa do komputera?

Najlepsza jest oczywiście karta dźwiękowa, która posiada jak najwięcej możliwości. Dostępne na rynku egzemplarze mogą posiadać między innymi, tak jak to jest w przypadku modelu RME HDSPe AIO, zmiany ustawień w czasie rzeczywistym, oprogramowanie do analizy sygnały audio czy też niezależne wyjście słuchawkowe z własnym przetwornikiem, mikser dźwięku, który służy do łączenia sygnałów dźwięku z generatorów dźwięku czy tez wzmacniacz sygnałów wyjściowych, który służy do wzmacniania sygnału wyjść przeznaczonych dla urządzeń pasywnych.

Przy wyborze karty dźwiękowej najlepiej kierować się takimi parametrami, jak stosunek sygnały do szumu, dzięki któremu możliwe jest określenie mocy sygnału dźwiękowego, który w dobrej jakości urządzeniach powinien wynosić minimum 95 dB, wysoka separacja poszczególnych kanałów, pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości sygnałów, które dana karta dźwiękowa może wygenerować oraz zakres dynamiki dźwięku, rozumiany jako różnica między najcichszym i najgłośniejszym sygnałem audio. Oczywiście parametry to jeszcze nie wszystko. Na przykład zewnętrzna karta dźwiękowa powinna mieć wyjścia niezbędne do podłączenia zestawu audio.

Sortowanie: Nazwa Cena