MXL R144 mikrofon wstęgowy

Numer katalogowy: MXL R144
EAN/UPC: 801813136227
Brak towaru.



Kategoria
Marka
RodzajWstęgowy
CechyAluminiowa wstęga o grubości zaledwie 1.8 mikronów
Charakterystykaósemkowa
Długość wstęgi47 mm
Pasmo przenoszenia20Hz – 17 kHz
Czułość-56 dB [0 dB = 1V/Pa]
Impedancja250 Ohm
Maks. SPL przy 0.1 % THD> 130 dB @ 1 kHz
Wymiary47 mm x 171 mm
Waga400 g
Kolorbłękitny kobalt
Mikrofon wstęgowy marki MXL.

Szukasz nowych inspiracji? Chcesz nadać swoim nagraniom niepowtarzalny koloryt?
Mikrofon R144 to zaskakująca propozycja od Marshall Electronics, z pewnością warta rozważenia.
Lata '40 i '50 ubiegłego stulecia, to okres kiedy w każdym studiu nagrań czy rozgłośni radiowej prym wiodły mikrofony wstęgowe. Największą zaletą 'wstęg' było i jest charakterystyczne tylko i wyłącznie dla tego typu mikrofonów, zapierające dech w piersiach, niepowtarzalne - brzmienie. Wstęga jest dużo lżejsza od membrany i cewki zwykłego mikrofonu dynamicznego, przez co zapewnia dużo lepszą jakość dźwięku. Co więc sprawiło, że na lata mikrofony tego typu zostały wyparte przez mikrofony pojemnościowe? Powód jest prosty, przede wszystkim ówczesna konstrukcja mikrofonu, która odznaczała się niebywałą delikatnością, do tego stopnia, że nawet mocniejszy kaszel artysty operowego mógł doprowadzić do uszkodzenia mikrofonu.

Solidnie wykonany mikrofon wstęgowy, którego modelowym przykładem jest MXL R144, stanowi poważną konkurencję dla mikrofonów pojemnościowych, głównie dzięki niskiemu poziomowi szumów, co jak wiadomo przekłada się na większy zakres dynamiki. MXL R144 dostępny w kolorze błękitnego kobaltu, posiada typową dla 'wstęgówek' charakterystykę ósemkową co sprawia, że odznacza się oryginalnym brzmieniem, czułością pozwalającą przechwycić nawet głuche szarpnięcia gitary akustycznej czy subtelną dynamikę perkusji jazzowej. 
W tym miejscu należy przywołać kolejną unikalną cechę mikrofonu, jaką jest odporność na wysokie SPL, parametr pozwalający na przenoszenie nawet najgłośniejszych dźwięków bez zauważalnych zniekształceń. R144 doskonale sprawdzi się podczas nagrywania partii wokalnych jak i instrumentalnych w szczególności, instrumentów akustycznych, perkusjonaliów jak również skrzypiec i rogu.

Unikalne cechy wyróżniające mikrofon na tle konkurencji:
  • Charakterystyka ósemkowa, osie najmniejszej skuteczności znajdują się po bokach,
  • Odporny na wysokie SPL,
  • Dostarcza niewiarygodnie naturalnych brzmień dla nagrań wokalno-instrumentalnych,
  • Niepowtarzalny, wyróżniający wygląd,
  • Zestaw obejmuje mikrofon, walizkę, uchwyt oraz instrukcję.

Termin wysyłki liczony jest od zaksięgowania wpłaty.
W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji może ulec wydłużeniu.

Rekomendowane artykuły

Sprzęt dla dj'a – od czego zacząć?

Sprzęt dla dj'a – od czego zacząć?

Marzy Ci się kariera DJ’a, ale nie wiesz, jaki sprzęt wybrać na początku? Wbrew pozorom nie musisz wydawać fortuny, aby skompletować wszystkie niezbędne urządzenia. Pierwsze doświadczenia zdobędziesz na podstawowym sprzęcie, który pozwoli Ci sprawdzić w praktyce Twoje umiejętność. Przekonaj się, od czego powinien zacząć początkujący DJ!

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Hazer czy fazer? Wytwornice mgły, czym się różnią?

Wytwornica mgły, hazer, a może fazer, pojęcia na pierwszy rzut oka tożsame. Jednak gdy wgłębimy się w temat nie jest to już tak oczywiste. Na rynku jest dość sporo wytwornic mgły, niektóre modele nazywane są hazerami inne fazerami, ale dlaczego?

Słuchawki bluetooth czy przewodowe ? – nagłowne, douszne, z mikrofonem.

Słuchawki bluetooth czy przewodowe ? – nagłowne, douszne, z mikrofonem.

Słuchawki audio są coraz bardziej popularne, korzystamy z nich już w zasadzie wszędzie. Coraz rzadziej można zobaczyć osoby biegające czy jadące komunikacją miejską bez słuchawek. Słuchawki coraz częściej towarzyszą nam także podczas spacerów i treningów. Dzięki nim możemy także odbierać telefony i wysłuchiwać komunikatów np. podczas ćwiczeń.

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX, Jak zacząć pracę z sygnałem DMX?

Sterowanie DMX. Na temat sterowania za pomocną sygnału DMX pisali już chyba wszyscy. Niestety większość publikacji na ten temat jest po prostu nie zrozumiała dla normalnego człowieka. Aby dowiedzieć się jak wykorzystać sterowanie DMX w praktyce, trzeba przeczytać całe elaboraty naukowe, a i tak nie do końca wiadomo o co chodzi. Dlatego postanowiłem w sposób bardzo prosty i krótki opisać jak się do tego zabrać od strony praktycznej.